« normal görünüme dön - Yazıcı Sayfası Görünümü YAZDIR

Firma Hakkında

1989 yılında Kayseri Organize Sanayi Bölgesinde kurulan şirketimiz, Türkiye’nin en büyük yatak üretim tesisine sahip olup ev tekstili üretim ve elyaf işleme tesislerini de bünyesinde barındırmaktadır. Türkiye’de yatak sektöründe lider, ev tekstili üretiminde ise önemli bir yere sahip olan şirketimizde, İstikbal ve Bellona markalı yataklar; İstikbal, Bellona, Mondi ve Deco markalı ev tekstili ürünleri üretilmektedir.

İstikbal Mobilya, hisselerinin tamamı Boydak Holding’e ait en eski şirkettir. İki üretim tesisi ile genel merkezi Kayseri’dedir. Yaklaşık 69.200 m² kapalı, 56.032 m² açık alanda yatak, ev tekstili ve endüstriyel üretim yapmaktadır.

İstikbal Mobilya, yaylı yatak, sünger yatak, sandıksız baza, uyku setleri, nevresim takımları, yatak örtüleri, yatak koruyucular, yastık, pike, fonksiyonel bebek koltuğu, bebek uyku ürünleri, battaniye, çarşaf, havlu ve bornoz takımları, kırlent gibi uyku ürünleri üretmektedir. Buna ek olarak hem bu ürünlerin bir girdisi olan hem de Boydak Holding’in diğer şirketlerine ve dış pazarlara üretilen rulo-vatka elyaf, silikonize yastık, kırlent dolgu elyafı, kartanesi kırlent yastık dolgu elyafı, kırlent yastık kılıfı, bahçe mobilyaları minder elyafı gibi endüstriyel ürünler İstikbal Mobilya’nın ürün portföyü içerisindedir.

Yatak üretiminde Türkiye liderliğini sürdürüp, yurtdışı pazarlarda pazar payını arttırmak, ev tekstilinde sektör lideri olmak, mevsimsel etkiler başta olmak üzere sektör içi ve dışı gelişmelere daha hızlı ve esnek cevap verebilmek amacıyla hem yatak, hem de ev tekstilinde devam etmekte olan yeni yatırımla İstikbal Mobilya, Avrupa’nın tek çatı altında en büyük entegre yatak üretim tesisi konumuna ulaşacaktır.

İstikbal Mobilya, kuruluşundan bugüne hızla büyüme ve gelişme trendi göstermiş; sektöründe, ülke çapında lider kuruluş olmasına rağmen küresel gelişmelere ayak uydurma çalışmaları ile lider kalmayı hedef edinmiştir.

  Türkiye’de hazır yatak sektörü 1960’lı yıllarda oluşmuş, İstikbal Mobilya’nın ana rakipleri yıllar bazında bu sektör içinde konumlanmıştır. Boydak Holding sektöre 1990’lı yıllarda rakiplerinden çok sonra girmiş olmasına rağmen, İstikbal ve Bellona markalı hazır yataklar Türkiye pazarının liderliğini sürdürmektedir. İstikbal ve Bellona markaları bu alanda sektörün en iyi bilinen ilk iki markasıdır.

“Dünya Uyku Ürünleri Sektörüne Katmak” misyonu ve “Dünya Uyku Lideri Olmak” vizyonundan hareketle İstikbal Mobilya, yıllar bazında yenilikçi ürün ve teknolojik yatırımlara odaklanarak sektör liderliğini korumakta ve küresel pazarda da uyku liderliğine oynamaktadır.

Sonraki nesillere sürdürülebilir gelecek bırakmak adına 2012 yılında Küresel İlkeler Sözleşmesi imzalanmıştır.

Alınan Önemli Belge ve Ödüller: 

Türkiye’de ve Avrupa’da mobilya sektöründe EFQM Mükemmellikte 3 Yıldız ve 5 Yıldız yetkinlik belgesine sahip ilk kuruluş olan İstikbal, 2012 yılında Türkiye’nin en prestijli ödüllerinden olan Operasyonel Birim kategorisinde Ulusal Kalite Başarı Ödülünü almaya hak kazanmıştır.

Şirketimiz, 2015 yılında İstanbul Sanayi Odasının açıkladığı ilk 500 sanayi şirketi sıralamasında 368. sırada ve 2014 yılında Kayseri Kurumlar Vergisi sıralamasında 8.sırada yer almıştır.

 

İstikbal Mobilya A.Ş, Türkiye’de ilk ve tek 10 yönetim sistem belgesine sahip firmadır:

1.       TS EN ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi,

2.       TS EN ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi Belgesi,

3.       TSE OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi Belgesi,

4.       TS ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi Belgesi,

5.       TS ISO IEC 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Belgesi,

6.       TS ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi Belgesi (Türkiye’de ilk alan),

7.       IQNET SR 10 Kurumsal Sosyal Sorumluluk Yönetim Sistemi Belgesi,

8.       TS ISO 22301 Toplumsal Güvenlik-İş Sürekliliği Yönetim Sistemi Belgesi (Türkiye’de ilk alan),

9.       TS ISO 31000 Risk Yönetim Sistemi Belgesi (Türkiye’de ilk alan),

10.   TS EN ISO 14064-1 Sera Gazı Emisyon Belgesi.

Ayrıca İstikbal Mobilya A.Ş;

Özel müşteri beklentilerini karşılayabilmek için denizcilik sektöründe geçerli olan Bureau Veritas Onaylı Marine Yatak Sertifikası alan Türkiye’de İLK firma,

pazarda yer alan ürünlerde illegal kesilmiş ağaç kullanımını sonlandırmak amacıyla FSC (Forest Stewardship Council) sertifikasyonu denetiminden başarılı bir şekilde geçen Türkiye’de İLK Yatak üretim firması,

tekstil zinciri içerisinde yer alan, şeffaf ve kamuoyunun güven duyacağı bir şekilde sürdürülebilir üretim koşullarına sahip olmayı amaçlayan markalara, perakendecilere ve imalatçılara yönelik bağımsız bir belgelendirme sistemi olan Sürdürülebilir Tekstil Üretimi (STeP) denetimini başarılı bir şekilde geçen Türkiye’de İLK Yatak üretim firması ve

Business Social Compliance Initiative (BSCI)/Ticari Sosyal Uyumluluk Girişimi, BSCI gözetim ve denetim sistemi vasıtasıyla dünya genelindeki üretim yerlerindeki sosyal standartlara yönelik kalıcı iyileştirme sağlanmasını amaçlayan şirketler tarafından yürütülen bir girişim olan BSCI denetiminden başarılı bir şekilde geçen İLK Boydak Holding firmasıdır.